Будівництво нової лісової дороги

Будівництво лісових доріг – один із пріоритетів розвитку лісової галузі України та Державного підприємства «Летичівське лісове господарство» зокрема.

Значення лісових доріг переоцінити складно. Окрім того, що розвинена інфраструктура сприяє росту економічних показників при заготівлі та транспортуванні деревини, лісові “артерії” мають також лісогосподарське та протипожежне значення.

Не секрет, що сьогодні є проблеми через лісове бездоріжжя, або ж поганий стан наявних лісових автомобільних доріг. Тому для підтримання їх в належному стані і вирішено було побудувати лісову автомобільну дорогу через лісовий масив ур. Варенка Козачанського лісництва в кв. 45 та кв. 46. Дорога тут необхідна для організації ефективної охорони і захисту лісів, ведення лісового, мисливського господарства та лісозаготівель. При цьому запас деревостанів, які прилягають до даної дороги: РГК на площі 17,3 га становить – 6,1 тис.м3, рубок формування та оздоровлення лісів 150,6 га запас – 40,1 тис.м3. Протяжність створюваної дороги становить 1 км 263 м.

Запроектована дорога також покращить умови збереження диких тварин, полегшивши боротьбу з браконьєрством. Вона дасть можливість організувати вивезення деревини великовантажними лісовозними автомашинами, збільшиться навантаження на рейс, та в свою чергу – зменшення витрата пального при вивезенні лісопродукції. Окрім того дана лісова автомобільна дорога матиме ще й важливе соціальне значення, адже вона з’єднує с. Буцни з трасою Вовковинці – Летичів.

Станом на сьогодні проведено підготовчі заходи. Щоб полегшити роботи під час створення лісової автомобільної дороги, а також для просихання земляного полотна, проведено іншу рубку з метою її розширення, і проведено розкорчування пнів на всій смузі відводу бульдозером Т-170. До кінця поточного року заплановано збудувати земляне полотно, яке перестоїть зиму та вже влітку 2018 року закрите «дорожнім одягом».

Всім відомо, що сьогодні будівництво лісових доріг – справа нелегка та недешева. Але у майбутньому вкладені кошти та сили окупляться, дорога принесе неабияку користь.

image-0-02-05-fe23e506ac8205d4fd25312b7e8437b269fbc90491c7818002da39c3165c24c2-V Фото0129 Фото0143