Догляд за лісовими культурами – важлива місія лісівників

Важливим критерієм оцінки кожного лісівника, керівника держлісгоспу є стан лісових культур. Своєчасний догляд за лісовими культурами – обов’язкова вимога у роботі лісівника. Адже від цього залежить приживлюваність і ріст лісових культур. Крім цього, знищення бур’янів та порослі мало цінних порід знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах.

Основна мета доглядів за лісовими культурами – створення умов для росту основних лісоутворюючих порід, покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід.

Догляд включає в себе комплекс агротехнічних і лісівничих заходів, що спрямовані на поліпшення умов приживлюваності й росту лісових культур. Це і поліпшення якісних властивостей грунту, і видалення трав’яної та небажаної деревної рослинності, збагачення ґрунту елементами живлення.

Маленькому деревцю потрібен особливий догляд. В ДП «Летичівське ЛГ» про це дбають інженер з лісових культур, лісничі, їх помічники, безпосередньо лісники, які працюють на підприємстві. І як би не були завантажені роботою останні, адже середня площа їх обходів по лісгоспу досить велика, у зоні їх особливої уваги – догляд за молодняками та лісовими культурами. В залежності від віку посадок, ступеню забур’яненості, догляди проводилися як методом обкошування міжрядь, так і у вигляді ручного прополювання молодих культур у рядках. З кущорізами за літо, буває, три-чотири рази обходять ділянки, прочищаючи їх від бур’янів. Буває, що доводиться «оберігати» ріст посаджених сосен і дубків і від швидкоростучих самосівів березини, лози, осики. Усією необхідною технікою для виконання цих робіт лісництва забезпечені у повній мірі. Так, для лісокультурних робіт в цьому році було закуплено 11 кущорізів.

За 7 місяців 2017 року Державне підприємство «Летичівське лісове господарство» було проведено догляду за лісовими культурами на площі 362 га при річному плані 500 га. Так, об’єми робіт чималі, та лісівники справляються з не легкою і відповідальною роботою адже вони мають залишити після себе державі високоякісні ліси.

89f125b79d2236da0ff4d1f10392fb0d