Дрова колоті – знову стають актуальними

В той час коли ціни на газ зростають з кожним днем все більше українців задумуються про альтернативні види палива, зокрема йдеться про дрова паливні, особливо це актуально для мешканців сільських місцевостей.

Не лише дрова для опалення, але і дрова колоті відтепер можна придбати в лісівників Летичівщини. В 2013 році ДП «Летичівський лісгосп» придбало дровокольний вестат RCA – 400 Joy виробництва Словенії. Дровокол – нове покоління колуна, який спроектований для виробництва дров як можна найбільш безпечним та раціональним способом.

Завдяки впровадженому у виробництві дровокола вдалося освоїти і широко розгорнути виробництво дров колених задля забезпечення населення доступним видом палива. Працівники підприємства відзначають що такий вид палива все більше стає в попиті, адже від має низку плюсів, таких як екологічність. Забезпечення місцевого населення твердим паливом є одним із головних завдань ДП «Летичівський лісгосп». З настанням осені продукція майже не затримується на складах, зазвичай більшість споживачів це місцеве населення, власники  приватних будинків, місцеві підприємства, які останнім часом все більше переходять на такий вид палива, а також значна кількість реалізовується і на експорт.

Так за 9 місяців цього року було реалізовано 440 кубометрів дров колотих, разом з тим підприємство реалізує звичайні дрова.

Зараз на дровоколі працює три особи. Всі найважчі основні операції він виконує автоматично – подача колод, торцювання, коління і вивантаження. Оператор лише натискає кнопки на пульті. Двоє інших працівника забезпечують надходження сировини та складають дрова. У середньому за день тут виробляють 10 кубометрів дров.

За кубометр екологічно чистого енергоносія підприємство пропонуює помірну ціну – 780 грн. Дрова для продажу складені у ящики. Це така своєрідна тара, щоб покупець міг на власні очі побачити, які дрова, якої якості. До того ж, кожен ящик має стандартний об’єм – 1,48 кубометри, тому їх легко облікувати.

Виробляють в лісгоспі дрова з дерев твердих порід – дуба і граба, клена, ясена. Вони довше тримають жар.

Як відзначачають місцеві жителі, купувати колоті дрова досить зручно, адже збирати дрова в лісі вийди затратніше і головне важче, та й якість буде не така яку пропонує підприємство за доступними цінами.

IMAG0297IMAG0324