ЖОЛУДІ ПО ОСЕНІ РАХУЮТЬ

Осінь – особливий період. Це – підсумки зробленому. Якщо сільгоспвиробники по осені рахують курчат, то лісівники – плоди дуба.

  Для чого? ДЛЯ ВІДТВОРЕННЯ ЛІСУ. Коментує інженер лісових культур Ольга Гірич: «Доведений план на виробництві – 6тонн, (1,5т – з кожного лісництва) – виконано. Зібрано значно більше – 13600кг.

  Дуб звичайний – основна лісоутворююча порода. Середні зразки зібраного насіння спочатку відправляємо на перевірку у Вінницьку лісонасіннєву лабораторію, де встановлюється їх класифікація. Частину жолудів висівають у розсадник цієї ж осені, частину – зберігають до весни у насіннєвих сховищах. (Вони будуть висіяні вже весною) Коли краще? Звичайно, в осінь. Проте, залежить від того, якою буде зима. Через рік (сіянці заввишки 15-20см.) будуть висаджені на лісокультурну площу. Практикується висівання жолудів відразу на лісо масиві.(Так зване – осіннє шпигування). Таке висівання виправдане. Не раниться під час пересаджування корінець. Але жолуді можуть пошкодити миші (погризти плоди), кабани, риючи землю, дістаючи для себе корм».

  2018-й – рік урожайний. І насіння зібрано про запас, і кабанам у лісі для корму жолудів вдосталь. Всі умови для того, щоб зашелестів молодий, щойно посаджений ліс. Це вже потім про дуб можна сказати, що дерево могутнє, а спочатку він дуже тендітний. Молодий росточок не поспішає тягнутися вгору. Сам перед розвиває кореневу систему, щоб все глибше занурюватись у землю. Вся сила його змалку націлена в корінь.

  На те він і дуб. Щоб піднятися сміливо ввись, потрібно міцно зачепитися за землю.

***

Крім дубових плодів, заготовлені і другорядні, листяні. Це – гірко каштан (200 кг), липа (40 кг), черешня (20 кг), абрикос (40 кг), яблуні і груші (по 8 кг), горобина звичайна (4 кг) та інші.

Листяні – для висівання у посівному відділенні розсадника.

жолудь