«ЛЮБОВ І ГОЛУБИ»

Від побаченого – ніби після перегляду доброго, всіма улюбленого фільму «Любов і голуби». Окремі сюжети – ніби запозичені: батько розводить голубів. Весь вільний час – біля своїх улюбленців. Непомітно виросли діти і теж прив’язались до птахів. І годують їх, і прибирають за ними, і напувають точнісінько так само – голуб дзьобиком сьорбає воду з дитячих уст…

   Люблять голубів не лише в кіно. В домашньому  господарстві одного лісника (що на Летичівщині) яких тільки за формою, окрасом, характером голубів нема! Чепурні павичі (вони є білі та коричневі), панські кучеряві, непосидючі поштові, чудернацькі дудиші… За їх рухами можна спостерігати безкінечно.

  Господар із своїм «багатством» не розлучний вже 30 років. Переїжджав він, переїжджали за ним і вони. Лісник входить до клубу голубоводів, є постійним учасником різного роду виставок, ярмарків, що проходять у Хмельницькому, Тернополі. Про голуби може розповісти багато цікавого. Особливо про їх відданість і любов до господарів, до обійстя, в якому знаходяться. Одного разу голубів придбав у Польщі (товариша-голубовода)… Було дуже  шкода, коли зрозумів, що голубів не стало. Не прилетіли, думав – пропали. Аж через деякий час – телефонний дзвінок від поляка – голуби повернулися додому. (Хоча в основному голуби відлітають на відстань 50 – 100км. Це стосується поштових. В даному випадку  голуби подолали шлях неймовірний).

  Захоплюється наш голубовод  і розведенням цікавих порід курей. Назви – язик поламати, але не господарю: кохінхінки, брами, орпінхтони… Вирощує їх в інкубаторі і плекають їх в господарстві лише для краси. Виростають такі кури, красені-півні від 5 до 10 кілограмів. Але сокира на таку красу не підіймається.

  Є в господарстві і прості кури, і гуси з качками, аякже, адже родина чималенька, але то – споживацьке.

   …Невідомо: яку професію оберуть діти  цих батьків (їх захоплення дуже різносторонні). Ким стануть – загадувати рано, бо ще школярі. Вони добре навчаються, дружать зі спортом. Можливо, не пов’яжуть своє життя, як тато, із лісовою професією, але діти, виховані в любові до звірятка, пташки, ніколи таких не скривдять, захистять, подбають… Не зламають без потреби гілку, не залишать в біді зраненого птаха, не зашкодять звіру.

1b57ee643c73f42af09d923fb2444fb8 голуби golub1 голуби images  голуби images кури