Лісова охорона ДП «Летичівський лісгосп» перейшла на посилений режим охорони новорічних ялинок

Наближається Новий рік! По офісах і крамничках встановлюють ялинки, з’являться вони і в більшості осель.

Державне підприємство «Летичівське лісове господарство» розпочало реалізацію новорічних дерев: ялинки європейської, сосни звичайної. Адже більшість українських сімей зустрічають Новий рік з живою ялинкою!

За придбанням новорічних ялинок слід звертатися у лісництва підприємства за місцем проживання, чи придбати «лісову красуню» на узгоджених із відповідними службами місцях.

Відпуск новорічних ялинок проводиться за цінами, сформованими лісогосподарськими підприємствами, з обов’язковим маркуванням штрих-кодом.

В передсвяткових клопотах не потрібно забувати, що ялинка повинна бути не тільки красивою, а й безпечною! Адже в першу чергу вона призначається дітям! Справжня жива ялинка-красуня є безпечною та привабливою, чого не скажеш про штучну, небезпечну для здоров’я!

Напередодні Нового року на них влаштовують справжні полювання: хто йде на ярмарок, а хто – по дармову ялинку у ліс. Втім, кожне самовільно зрубане новорічне дерево може дорого обійтися порушникам лісового законодавства.

Застерігаємо: незаконна порубка новорічних ялинок та сосен підпадає під адміністративне порушення, відповідальність за яке передбачено статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накладається адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Так, з метою охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування в передноворічний період введено посилений режим охорони новорічних ялинок. Для попередження та виявлення правопорушників у лісових масивах лісгоспу проводитимуться рейди за участю державної лісової охорони та працівників правоохоронних органів.

Особи, винні у незаконній рубці новорічних ялин, притягуються до адміністративної відповідальності за ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 170 грн. Крім того, лісопорушник відшкодовує шкоду, заподіяну лісовому господарству. Вона залежить від діаметра пенька.

Отже, щоб не було відчуття прикрості від новорічного святкування, просимо населення утриматись від походу з сокирою в ліс за новорічною красунею. Це незаконно! А чи вигідно – вирішуйте самі.