Лісівники ДП «Летичівський лісгосп» закликають населення дотримуватися правил пожежної безпеки

Основною проблемою лісів були і залишаються лісові пожежі, вогнем знищуються запаси деревини на корені, а нерідко і споруди та інші матеріальні цінності. Боротьба з лісовими пожежами потребує великих матеріальних затрат і часто супроводжуються людськими жертвами.

Піклування про лісові багатства, їх поповнення та збереження – завдання самої людини. І вирішувати його потрібно повсякденно.

У результаті пожежі ліс перестає функціонувати, як екологічна система, знищується все живе.

Негативні наслідки пожеж проявляються тривалий час. А причини банальні: необережне поводження з вогнем, безтурботне відношення до лісових багатств з боку відпочиваючих, випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустирях, уздовж автомобільних доріг. Близько 98% лісових пожеж виникає з вини людей, через необережне поводження з вогнем.

Тому для уникнення пожеж при  ДП «Летичівський   лісгосп» створені рейдові групи, до складу яких увійшли працівники державної лісової охорони підприємства, підрозділу МНС та  поліції.  Вони  проводять постійні рейди та пропагандистку роботу з уникнення лісових пожеж .

Нагадуємо! За порушення правил пожежної безпеки в лісі, винні громадяни будуть притягнуті до адміністративної відповідальності:

- порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 грн до 255 грн і на посадових осіб – від 255 грн до 850 гривень.

- знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 255 грн до 850 грн і на посадових осіб – від 595 грн до 1 020 гривень.

-  самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 170 грн до 340 грн, на посадових осіб від 850 грн до 1190 гривень. Ті самі дії,  вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн до 680 грн, на посадових осіб від 1 190 грн до 1 700 гривень.

Завдяки злагодженій роботі державної лісової охорони Державного пілприємства «Летичівське лісове господарство», проведення роз’яснювальної роботи серед населення і належному висвітленню у засобах масової інформації по підприємству в минулому і за 6 місяців цього року не допущено жодного випадку лісової пожежі.

Лісівники ДП “Летичівський лісгосп” звертаються до жителів району з проханням суворо дотримуватися правил пожежної безпеки при відвідуванні лісів.

В випадку, якщо ви стали свідком виникнення лісової пожежі  не проходьте мимо, негайно повідомляйте про неї за телефоном: 101 або 102, самі по можливості прийміть  міри її гасіння.

Наш спільний громадянський обов’язок – шанобливо ставитися до природи, перебуваючи в лісі, дотримуйтесь Правил пожежної безпеки. Тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!

pogar

Адміністрація  ДП «Летичівське лісове господарство»