НАЙМОЛОДШИЙ ЛІСНИЧИЙ

Буває, досить короткої розмови, навіть фрази, щоб уявити, охарактеризувати людину. Так і в нашому випадку. Володимир Вікторович розмовляв по телефону: «Приблизну, цифру «з потолка» давати не буду. Переважимо, скажу точно, обманювати не вмію…»

  Якщо з цієї невеличкої репліки, то й охарактеризувати можна коротко: небагатослівний, принциповий. Такий і в роботі. Для підлеглих – вимогливий, проте добрий. Для колег – товариський. Для директора ДП «Летичівське лісове господарство» В.М.Сивуна – найкращий лісничий нашого підприємства, який вартий нагороди і доброго слова.

  А вже головний лісничий підприємства О.В.Штойко розповів про В.В.Бортняка, як про спеціаліста, так і про колегу. Володимир Вікторович – наймолодший лісничий. Це – єдине, чого мало у лісничого – віку, але досвіду, знань – не позичати. Має неабиякі організаторські здібності, бажання працювати краще, звідси й колектив працює злагоджено.

 Територія Вовковинецького лісництва, яким опікується Володимир Бортняк – дуже розкидана. Є місця, де від одного до іншого обходу – більше 40км. (Площа лісництва – 3тис.36га. Летичівський район – 950га., Деражнянський – 2086га). Вовковинецьке – передове лісництво,  це дружній колектив із 24 лісівників. Помічник лісничого, два старших майстри, 9лісників, техніки, лісоруби, тракторист – всі зацікавлені у кращому результаті. Лісівниками у 2018році посаджено лісових культур на площі 7,1га. За 5 років – 46,1га., з них модрини європейської, яка відноситься до цінних порід, 8,1га. Проведено доглядів лісових культур ДЛФ у 2018 році – 109,3га. Освітлення зроблено на площі 42,8 га., прочищення – 27,0га.

  Крім того, побудоване насіннєсховище, зроблено ремонт адмінприміщення. Колишню контору не порівняти. Замість старого шиферу – метало покрівля, замість старої огорожі – добротний паркан. Благоустроєна територія. Виглядає не просто по-новому, привабливо.

  Дуже різнопланова і  непроста праця у лісничого, лісівника загалом. Той, хто не полюбить ліс усією душею, надовго у ньому не затримається. А він затримався. І з усього видно – надовго.

  Народився Володимир у липні 1978 на Чемеровеччині. По закінченні школи пішов у будівельну бригаду різноробочим. Будівництво приваблювало юнака, мав бажання освоїти будівниче ремесло, уміти все своїми руками. У 1996 був призваний на службу в Армію. Звільнившись зі служби, повернувся у будівельну бригаду.

  Для різносторонньої особистості однієї професії, захоплення – замало. Володимир вступає до Харківського національного аграрного університету. Навчається і працює.

  У 2004 році прийнятий майстром у Вовковинецьке лісництво. Після успішного закінчення навчання, Володимир Вікторович отримує повну вищу освіту за спеціальністю «Лісове господарство», кваліфікацією інженера лісового господарства. Чи шкодує про такий вибір? Анітрохи. Чи змінив би що у житті? Нічого не поміняв би…

   Хоча ще навчаючись у школі, були інші плани. По закінченні школи – інші наміри. І батьки-педагоги пророкували іншу долю… Але за Божим промислом судилося бути саме тут і робити справу саме цю.

  У день свого професійного свята Володимир Вікторович Бортняк нагороджений Почесною грамотою Державного Агентства лісових ресурсів України.