На Хмельниччині у розпалі сезон «тихого полювання»

У розпалі літо, мінливе нинішнього року — то спекотне, то дощове. Після теплого літнього дощику приємно піти до лісу і назбирати грибів…  Мешканців  Хмельницької області така погода  потішила не аби яким уражаєм грибів. Для одних це просто відпочинок, для інших хобі, а для декого, навіть, улюблена і прибуткова справа.

На жаль, це заняття, особливо останнім часом, нерідко виявляється небезпечним для життя. Попри те, що про отруєння грибами пишуть і говорять часто й багато, щороку в нашій країні не мала кількість людей потрапляють до лікарень. Тому не зайвим буде черговий раз нагадати про користь і шкоду тихого полювання.

Для багатьох це дійсно подарунки природи, але водночас гриби  приховують в собі велику небезпеку для недосвідченого гостя лісу. Гриби бувають їстівними, умовно їстівними (перед вживанням у їжу потребують спеціальної обробки) та отруйними (дуже небезпечними для життя). Білки, вітаміни, мікроелементи, що містяться у перших, при низькому вмісті жирів і вуглеводів, утворюють майже ідеальне поєднання. І на додачу чудово смакують. Зазвичай отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах, але зазвичай   багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду.

Чим же можуть бути небезпечні навіть хороші на вигляд гриби, і чому потрібно бути дуже обережним, збираючи або купуючи їх? Насамперед, необхідно добре знати, як виглядають різні види грибів, оскільки отруйні й неотруйні дари лісу зовні можуть бути дуже схожими. В основному отруєння відбувається через банальне не знання їстівних та отруйних грибів. Тому лісівники рекомендують: перш ніж йти на «тихе полювання» слід добре ознайомитися з предметом полювання щоб оберегти себе від невірного вибору, адже такі гриби як бліда поганка не пробачає помилок і навіть невелика її кількість може призвести до фатальних наслідків.

Але якщо все ж не поталанило і у Вас з’явилися симптоми отруєння грибами не можна зволікати, відразу ж викликайте «швидку допомогу». До її приїзду потрібно промити шлунок 1—2 л розчину марганцівки або сольового розчину. Потрібно пити багато рідини. Недоїдені гриби не викидайте — їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, що потрапила в організм, і прискорити лікування.

Працівники ДП «Летичівський лісгосп» бажають вдалого грибного сезону та застерігають незнайомі екземпляри краще не збирати, навіть якщо вони виглядають апетитно!

02620421_n6