НЕ ХЛІБОМ ЄДИНИМ…

Тільки в нашого народу є таке чудове свято,

Щоби через дві неділі Новий рік знов зустрічати…

Й справді – Новий рік другий раз в рік! Незнищенний, славний народ! Навіть у скрутні часи, дотримуючись українських традицій, батьківських і прабатьківських звичаїв, 14січня ми вітаємо один одного з  Старим Новим роком. У цей день ходять в гості, співають щедрівок, а чоловіки і хлопці в кишенях обов’язково носять пшеницю…

Василя Великого, якого свято почитають у цей день, вважають покровителем землеробства, тому саме 14січня основним обрядом у всі часи було засівання осель зерном.

По-святковому розпочався робочий тиждень у колективі ДП «Летичівське лісове господарство». Зранку вітали іменинника.(В.М.Сивун народився напередодні великого свята, тому й нарекли Василем,  і так як день народження прийшовся на вихідні дні, поздоровляли директора в понеділок. Це ж треба мати щастя – народитися у пору веселих, Різдвяних свят). Бажали Василю Михайловичу усіляких гараздів: нових можливостей, перспективних ідей. Щоб почував себе щасливим, повним сил, а Новий рік щоб приніс удачу, родинне благополуччя, сімейний затишок…

Ніби змовившись, до вітань лісівників Різдвяним дзвіночком приєдналися артисти ансамблю української народної пісні «Кульбаба». Вітали іменинника, в його особі і весь колектив з Новорічними святами і Різдвом. Славили народження Ісуса Христа і співали щедрівок. Потішив усіх найменший учасник ансамблю. Як годиться, саме малим хлопченям було виконано важливий обряд – засівання. Сіяв-віяв малий, примовляючи, щастя й добра бажаючи, а ще успіхів і багатства.

(Так вже повелося, стало своєрідною традицією для ансамблю «Кульбаба» вітати лісівників у свята, дарувати гарний настрій. З радістю  приходять вони у колектив, цінують керівництво, завжди вдячні за підтримку, спонсорську допомогу у збереженні та розвитку фольклорної спадщини, розвитку національного мистецтва). Розуміють у лісгоспі, переконаний Василь Михайлович, що не хлібом єдиним живе людина. Тож у свою чергу дякував аматорам Будинку культури за їх ентузіазм, подаровану святкову атмосферу. Дякував колективу: «Вдячний долі, що працюю саме з вами. Прийміть і від мене побажання міцного здоров’я вам і вашим родинам, радості й достатку. Нехай Матір Божа охороняє від неприємностей. Веселий настрій супроводжує і в свята, і в будні».

Різдвяно-Новорічні свята продовжуються. Найулюбленіші, бо мають безліч традицій і прикмет, унікальні й веселі.

…Будьте ж вдвічі щасливіші, ще багатші й здоровіші!

Радості на цілий вік зичить Старий Новий рік!

IMG-f22761d2b369f6128da03edb60dec8e6-V IMG-d4f1377f305be2fd2ede9d3294f71a8d-V IMG-447e7fae846a7835d12e556cf1f41b3a-V