НОВИЙ РІК ІЗ ЧАСТИНКОЮ ЛІСУ

Що не кажіть, але Новий рік без лісової красуні – свіжовирубаної ялинки – не Новий рік. І як би хто не переконував, що штучна (пластмасова) ялинка – то зручно, дешево, без шкоди для лісу  – ні! (Виробники таких замовчують, що вона не небезпечна. Навіть якщо не зважати на протипожежні заходи, на те, що вона виділяє шкідливі для здоров’я речовини й таке інше). Вона не пахне. А Новий рік має пахнути лісом, хвоєю! І той запах вже в повітрі, не дивлячись на те, що розстає сніг. Зовсім незабаром, не встигнемо й оглянутися, як новорічні свята – на порозі. Чи готові, чи про все подбали? Хто як, а от Летичівські лісівники до святкових  днів готові завжди, адже про так звані «новорічні плантації» турбуються не лише в грудневі дні. Протягом року на плантаціях молоденьких ялинок та сосонок триває робота. (Розповідати про надзвичайно трудоємкий процес, про те, як насінина з шишки спочатку потрапляє у сушарку, звідти у лісовий розсадник, після пророщення –  на плантацію – не будемо, це не є темою матеріалу)…

  Щорічно й повсякчас Летичівські лісівники проводять заходи, щоб задовольнити всіх бажаючих новорічними ялинками. Деревця заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування та оздоровлення лісів. На площі 16га. створені так звані спеціальні плантації, на яких і зростають хвойні дерева різних порід та віку. Крім того, щороку в грудні в загущених молодняках проводяться рубки догляду, де без будь-якої шкоди можна вибрати новорічне деревце.

  Потрібно наголосити, що заготівля новорічних ялинок не несе шкоди ні навколишньому середовищу, ні лісу! Надто «турботливі» захисники молодих насаджень проявляли б свою турботу де-ін-де. Лісівники вирощують і вирубують новорічні красуні для радості і з радістю! Це, врешті решт – їх робота…

  Зовсім малесенькі (від 50сантиметрів) і до бажаної висоти розмірів ялинки незабаром прикрасять оселі українців, школи і дитячі установи, майдани й площі… Лісівники подбають й про те, щоб потрапили до місця призначення вони законно (на деревці має бути бірка). Ними також проведено й радіаційне дослідження. Згідно гігієнічного нормативу, вміст радіонуклідів не перевищує допустимих рівнів. Радіаційного забруднення не виявлено.

                                         ***

  Цьогоріч  Летичівські лісівники  «побили усі рекорди» у постачанні новорічних ялинок до столиці. Минулого тижня з Бохнянського та Козачанського лісництв до Києва було відправлено більше тисячі ялинок висотою від 1.5 до 4метрів. Неабияк радісно й від того, що саме з летичівських ялинок будуть змонтовані новорічні ялинки, що прикрасять головні площі нашої столиці – Софіївську та Контрактову.

  У великих містах про придбання новорічних красунь турбуються заздалегідь. Надто кропітка то справа – встановити величезну ялину на площі. За маленькою в квартиру теж до лісу не близько.

  Незабаром ялинки будуть реалізовуватися у відведених місцях, на ринках, у лісництвах:

  • територія біля контори Бохнянського лісництва;
  • територія біля контори Головчинецького лісництва;
  • територія біля контори Козачанського лісництва;
  • територія біля контори Вовковинецького лісництва;
  • смт. Летичів перехрестя вулиць Свободи і Савіцького Юрія;
  • смт. Летичів мікрорайон Завовк(рибний базар);
  • смт. Летичів вулиць Савіцького Юрія(площа біля автовокзалу);
  • смт.Летичів вул.Соборна(біля адмінбудівлі Летичівської селищної ради.) ;

І хоч до лісу мешканцям летичівщини рукою подати, новорічне диво краще таки придбати саме в цих місцях, щоб уникнути неприємностей напередодні свят. З метою захисту хвойних насаджень від незаконного вирубування введено посилений режим їх  охорони. Штраф і відшкодована шкода, заподіяна господарству, обійдуться в чималу копієчку. Краще не економити, вирушаючи з сокирою до лісу, бо вийде набагато дорожче.

  Необхідну інформацію щодо придбання новорічних красунь можна отримати за телефоном 9-11-37, 9-18-72, або звернувшись у лісництва підприємства.

1512136732