Переробка деревини як вагома частина діяльності підприємства

Як відомо в Україні введений мораторій на експорт необроблених лісоматеріалів,  документ передбачає, що тимчасово (на 10 років) забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту необроблених лісоматеріалів: деревних порід (крім сосни) – з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року. Це пов’язано з тим, що в Україні вкрай потрібно розвивати власну деревообробну галузь, що дасть змогу більш ефективно використовувати наявні лісові ресурси.

Цим питанням активно займається ДП «Летичівський лісгосп», зокрема на території лісгоспу успішно функціонує  Летичівська ДПД (дільниця переробки деревини). Функціонування даного підрозділу дає змогу підприємству більш ефективного використовувати деревину на яку існує низький та не стабільний попит у покупців, переробивши таку деревину в пиломатеріал на котрий є споживач, підприємство має змогу заробити додаткові кошти та розширити ринок збуту.

Підприємство випускає такі види пиломатеріалів: пиломатеріали обрізні і необрізні, брус, заготовки пилені для паркету, а також  дрова колоті, а їх споживачами є, як підприємства так і населення. Крім того, переробка деревини це ще й додаткові добре оплачувані робочі місця для місцевих жителів, що є додатковим стимулювання соціальної сторони ведення лісового господарства на підприємстві.

Разом з тим, на підприємстві розуміють, що рентабельність переробки деревини не в останню чергу залежить від впровадження нових технологій та нового високоточного та високоякісного обладнання, адже саме новації та передовий досвід допомагають зменшити частку важкої фізичної праці у виробничому процесі, значно підвищити якість виробленої продукції, вимоги до якої щораз зростають, підвищити економію енергоресурсів, що затрачаються при виробництві та ін. Виходячи з цих міркувань, підприємство звертає велику увагу на стан і якість деревообробного обладнання, впровадження нових технологій, що дає змогу випускати високоякісну продукцію на вітчизняний ринок.

IMAG0293 IMAG0296 IMAG0297