Про збереження та раціональне використання лісових ресурсів

31 серпня 2018 року відбулося засідання колегії Летичівської РДА. Присутніми були всі члени колегії, голова профкому, голова Меджибізької ОТГ, представники громадських організацій. Проводила засідання голова райдержадміністрації Ірина Матлаєва.

Серед питань, що розглядалися, було «Про стан збереження та раціонального використання лісових ресурсів на території району». Різнобічно висвітлив тему та дав вичерпні відповіді на всі запитання директор ДП «Летичівське лісове господарство» В.М.Сивун.

«Турбота про своєчасне та якісне відтворення лісових ресурсів, підвищення продуктивності та покращення їх породного складу – було і є головним завданням в роботі нашого підприємства, – підкреслив Василь Михайлович. – Обсяги та якість лісо вирощування є най красномовнішим показником лісогосподарського виробництва. Щороку створюються десятки гектарів лісових культур.

Виконуючи Державну програму «Ліси України» лісгоспом створено нових лісових насаджень за період відповідних років на площі 801 гектар. Для лісовідновлення підприємство забезпечене садивним матеріалом з власного розсадника. Їх щорічно вирощують понад 300 тисяч. Сіянці повністю забезпечують потреби в садивному матеріалі.

Лісогосподарське підприємство не перевищує вказаних лімітів на вирубування деревини, що погоджується та затверджується, згідно законодавства.

В.М.Сивун відзначив, що підприємство вчасно сплачує всі збори, податки, внески до держбюджетів усіх рівнів і є основним із бюджетоутворюючих підприємств Летичівщини. За 7 місяців 2018 року Держпідприємство сплатило більше 18 млн.грн. З них до бюджету Летичівського та Деражнянського районів – 5млн.805тис.грн.

Не міг Василь Михайлович обійти увагою і тему, яка останнім часом є болючою не лише для лісівників. Деякі зацікавлені особи проблему лісівників хочуть винести на політичну площину. Соціальна напруга зростає на фоні штучно створеного інформаційного негативу проти працівників лісництв.

З кожним роком ліси все більше потерпають через посушливий клімат, пониження рівня грунтових вод. Деякі ж законотворці, замість того, щоб підтримати лісівників, налаштовують громадськість негативно.

Попри різного роду негатив,»брудні» замовні статті та відгуки, лісівники щоденно виконують свою роботу. І роблять це якісно та професійно.

A244716C-8D5E-4F21-8CE1-83AB3FCC456D