Рейдові перевірки в пожежонебезпечний період

Незважаючи на те, що до календарного літа залишилося три тижні, але через високу температуру повітря можна із впевненістю говорити, що воно прийде значно швидше. З 1 квітня в зв’язку з встановлення спекотної погоди в лісах України розпочався пожежонебезпечний період, який зазвичай триває до жовтня місяця включно. Лісові пожежі були і залишаються найбільшим лихом для лісу, його мешканців та людини. За лічені хвилини вони можуть знищити, або пошкодити лісові насадження, що вирощуються десятиліттями. При цьому пошкоджуються не тільки лісові масиви, рослинність а й гинуть також тварини, птахи, комахи людське майно.

Аби не допустити пожеж у лісових масивах лісівники ДП «Летичівський лісгосп» проводять всі необхідні заходи.

На підприємстві створений план заходів, згідно якого проводиться інструктаж всіх працівників по правилах пожежної безпеки в лісах та проведено навчання з працівниками державної лісової охорони. В підрозділах лісгоспу створено графік чергування, забезпечено  щоденне  патрулювання лісової охорони в лісах.

Для попередження пожеж в лісових масивах  проводиться створення мінералізованих смуг, встановлення шлагбаумів до в’їзду у ліс та заборонних табличок, а також створені рейдові бригади.

Важливою профілактичною роботою є тісна співпраця з рятувальниками впродовж всього весняно-літнього періоду спільно з працівниками Служби «101» здійснюються рейдові перевірки, щоб не допустити вогняних зазіхань до лісу. Тому працівники лісового господарства спільно з рятувальники здійснюють рейдові перевірки у лісових масивах, аби не допустити виникнення пожеж.

Так, на травневі свята саме така рейдова перевірка відбулась на території державного підприємства «Летичівське лісове господарство», представники лісової охорони та працівники підрозділу ДСНС у Летичівському районі здійснили патрулювання у місцях масового відпочинку.

Організатори рейду поспілкувалися з громадянами й нагадали їм, що не обов’язково розпалювати багаття, аби виникла пожежа – достатньо всього – на-всього непогашеного сірника чи недопалка, щоб сталося загоряння. На завершення бесіди рятувальники та лісівники роздали громадянам відповідні листівки.

IMG-7b3a4ce199a4cbb6d65b15769be0c986-V IMG-b3f8b955b241dd9e7c625ab41f6640e8-V IMG-e1e449f88e672a55ac8bdd0b0410071d-V