САДИТИ ЛІС – ТВОРИТИ КРАСУ

Що є головним в обов’язках  лісівника? Вирощування високопродуктивних, стійких до хвороб лісових культур. Це ще і найважливіший показник у його роботі.

На 2018 рік у ДП «Летичівський лісгосп» заплановано було висадити ліс на площі 50 гектарів. Доведений план виконано і перевиконано. Весною створено лісових культур  на 40,5 гектарів, цієї осені  – трохи більше 10 га. Осінні лісокультурні роботи не закінчені, триватимуть, допоки буде сприятливою на це погода. Осінь потішила лісівників своїм теплом, використано було кожну погожу днину, втішні й результати роботи.

Лісовідновлення проводиться на цьогорічних зрубах.

Не можна сказати в даному випадку: в якому лісництві краще спрацювали, де більше посадили. Всі ділянки, що звільнені від стиглого, всохлого, або хворого лісу, відразу ж в обов’язковому порядку (після підготовчих робіт), заліснюються.

Створення лісових культур проводилося  однорічними сіянцями з розсадника. (Жолудь посіяли  весною і вже в осінь висадили з посівного відділення). Висаджувалися культури основних лісоутворюючих порід – дуба звичайного та сосни звичайної. Через різкий перепад температури в повітрі, пониження рівня грунтових вод, відсутність влітку дощів, сосна важче приживлюється. Тому осінню сосну садити краще. У вологій землі молоденькі саджанці приживлюються краще.

У кожному з чотирьох лісництв Летичівського лісгоспу організовані лісокультурні бригади, в «гарячу» пору допомагають працівники лісової охорони, залучається громадськість.

Лісівники зацікавлені у створенні лісу, сам перед розуміючи, що вони творять красу. За це їм скажуть щире спасибі їх діти та онуки. Зацікавлені вони і матеріально. Роботи виконуються вчасно, сумлінно, тому як сіянці, так і саджанці – високоякісні, приживлюваність культур не менше 90%.

Не зважаючи на пору року, погожий ясний день чи негоду, лісогосподарська діяльність триває безупинно, з дотриманням усіх норм. І якщо взяти до уваги хоча б вищевказану інформацію і порівняти за один рік зрубане в господарстві та висаджене, то лісовідновлення перевищує. Це черговий доказ тому, що у замовних статтях ЗМІ подається  неправдива інформація, направлена на дискредитацію лісівників.

Головним для справжнього державного працівника лісу було і залишається: посадити більше, ніж зрубати.

На фото: лісокультурниці Бохнянського лісництва.

IMG-27ce8c8e03567539bb6c6b472627c593-V IMG-afcf0b0582c8e2304e15775426bd79dd-V