Створення плантацій новорічних ялинок в пріоритеті для ДП «Летичівський лісгосп»

Новорічні плантації – саме так лісівники називають посадки ялинок для продажу в передсвяткові дні грудня. Лісівники ДП «Летичівський лісгосп» щороку створюють плантації новорічних ялинок, на яких згодом буде здійснюватися заготівля для подальшої реалізації.

Мало хто задумується який довготривалий шлях новорічної ялинки до нашої оселі. Аби ялинки набули товарного вигляду, ми вирощуємо їх до десяти років. Звичайно ж, не обходиться без клопотів і матеріальних затрат. Розпочинається все із заготівлі насіння – зібрані шишки відправляють у сушарки, звідки насінинки потрапляють у лісові розсадники, а вже після пророщення висаджуються на плантаціях. Увесь посадковий матеріал летичівські лісівники вирощують у власних розсадниках.

Перші три роки за ними доглядає бригада лісокультурниць, не рідко ялинкам додають мінеральну підживу і обробляють культиватором, аби мінералізувати і покращити аерацію грунту, не допустити задерніння. До п’ятирічного віку, щороку міжряддя ялинкових плантацій неодноразово обкошують.

Не за горами Новий рік і Різдво. Свято для дорослих і дітей. Традиційно підготовка до Нового року розпочинається заздалегідь. Особливо у лісівників. Щорічно напередодні Нового року Державне підприємство «Летичівське лісове господарство» проводить заготівлю новорічних ялинок реалізує їх усім охочим – як підприємствам, так і населенню.

Площа плантацій новорічних в ДП «Летичівський лісгосп становить 19 га. Станом на сьогодні на плантаціях лісогосподарського підприємства» є достатня кількість ялинок для реалізації до новорічних свят. Для тісних “хрущовок” і просторих офісів, шкіл, дитячих садочків, будинків культури, міських майданів і площ. Зовсім маленькі і високі-превисокі. Кожен зможе підібрати для себе новорічну ялинку за смаком.

1481135031_bazar.033