Увага! 15 червня в Україні закінчується «період тиші»

З 1 квітня по 15 червня – у «період тиші» згідно з чинним законодавством заборонено здійснювати «заходи, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою», зокрема, санітарні рубки лісу. Це визначено статтею 39 Закону України «Про тваринний світ».

На календарі вже 15 червня, тож в лісах по всій території України, і в ДП «Летичівський лісгосп» зокрема, стартують санітарні рубки.

Аби відкинути спекуляції на теми безконтрольного вирубування лісів, Державне підприємство «Летичівське лісове господарство» наводить дозвільні документи «Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів по ДП «Летичівський лісгосп» на 2017 рік Хмельницького ОУЛМГ Хмельницької області», що розміщені на сайті лісгоспу, у якому вказано всю інформацію щодо відведених ділянок. Ці обстеження було проведено інженером лісопатологом Державного спеціалізованого підприємства «Вінницялісозахист».

Масове пошкодження та всихання основних лісоутворюючих порід нашого лісгоспу змушують сьогодні проводити санітарні рубки все частіше, аби убезпечити ліс від розмноження різних шкідників та хвороб.

Аби зрозуміти тривогу лісівників – далеко в ліс ходити не треба. Побачити наслідки шкідників та хвороб, що призводять до масового всихання хвойних та листяних порід можна й на узбіччі лісу, при дорозі. Першою ознакою захворювання сосни є пожовтіння хвої, що починається з верхівки крони. Такі вогняні осередки сьогодні трапляються  не лише на території одного чи двох лісгоспів, ця проблема спостерігається по всій Україні та й Європі. Тож якщо хворе дерево вчасно спиляти, з нього можна ще взяти частину товарного сортименту.

Першопричиною цього явища, хто б нам і що не говорив, ми вбачаємо в комплексі змін еколого-кліматичних умов та зниженні рівня грунтових вод. Дерева стали вразливішими до різного виду хвороб та шкідників, і зрештою почали масово всихати. До проблеми всихання ялини згодом додалося всихання ясена й сосни.

На сьогодні в ДП «Летичівський лісгосп» для поліпшення санітарного стану під санітарно-вибіркові рубки заплановано 869,5 га уражених хворобами та шкідниками лісу. Суцільно-санітарних рубок не планується.