ІНТРОДУКЦІЯ ДЕРЕВНИХ РОСЛИН В ДП «ЛЕТИЧІВСЬКИЙ ЛІСГОСП»

Територія  ДП «Летичівський лісгосп» розташована в Лісостеповій зоні України, яка характеризується багатими лісорослинними умовами, що дає змогу широко використовувати інтродукцію деревних рослин як один із методів збільшення видового багатства природи, підвищення продуктивності та біологічної стійкості лісів.

Зокрема на території підприємства зростає низка інтродукованих деревних видів, введення яких  в насадження розпочалося ще в минулому столітті, так, до прикладу, найбільшу частку інтродуцентів займають насадження дуба червоного, які зростають на площі більше 500 га, саме дуб червоний  чудово зарекомендував себе в умовах Лісостепу і зростає разом з дубом звичайним та іншими корінними деревними видами. Відрізняється швидкістю росту, стійкістю до патогенів та більшою родючістю ніж аборигенний вид.

Також в лісових насадженнях ДП «Летичівський лісгосп»  широко використовується модрина європейська, яка зростає на площі близько 80 га. В сучасних умовах змін клімату модрина європейська  відзначила  себе як досить стійкий деревний вид, з  непоганими темпами росту в молодому віці і кращими таксаційними характеристиками ніж аборигенні види, тому її насадження формують перший ярус і домінують, переважаючи у рості інші породи. На ряду з зазначеними породами в інтродукції на території державного лісового підприємства використовуються такі інтродуковані деревні види як тополя канадська та бук лісовий, що теж зарекомендували себе як високопродуктивні та біологічно стійкі види відносно аборигенів.

Як показує практика використання  інтродуцентів у лісових масивах підприємства, де насадження за участю цих видів мають більшу біологічну стійкість, адже ряди цих деревних видів можуть проявляти себе як бар’єр від патогенів, які характерні корінним насадженням, і як наслідок зростає загальна продуктивність насаджень, що  характеризує позитивний вплив інтродукції.

Природні умови території, на якій ведеться лісове господарство і позитивний досвід лісівників підприємства стимулює працівників ДП «Летичівський лісгосп» шукати нові методи і способи введення більшої кількості і видового різноманіття інтродукованих видів.

9be81fd800c12863c23479739d7174c6 IMG-ce584639dd64e6c3f258638f1b7b05a1-V